Aero Peek Etkinleştirme

aero-peek

Aero peek özelliği windows’un daha güzel, saydam görünmesini sağlayan güzel bir özellik. Normalde bilgisayarınıza format attığınızda bilgisayarınız otomatik olarak ekran kartınızı sınar ve isterseniz bu özelliği aktifleştirebilirsiniz. Ancak yeni nesil laptoplarda performans açısından daha çok verim almak için çift ekran kartı konuyor. Windows da aero peek özelliğini aktifleştirmek için ekran kartını sınadığında İntel’in ekran kartını görüyor ve bu özelliği kullanamıyorsunuz.

Aero peek özelliğini açmanın bir çok yolu var, internette araştırdığınız taktirde bir çok yol görebilirsiniz. Ancak bazılarını uyguladığım halde ben net sonuç alamadım. Bu yüzden bu sorunu ufak bir program aracılığıyla hallettim. Şimdi sizlere bu programdan bahsedeceğim.

Aero Enabler 1.0.0.3
Ücretsiz olan bu program sayesinde hemen aero peek özelliğini açabilirsiniz. Böylelikle bilgisayarınızın görünümü daha güzel ve saydam hale gelecektir. Programı yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey programı açıp “Aero Enable” ye tıklamanız. İşte bu kadar.

Programı buradan indirebilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir