Virüs ve Trojanları Combofix İle Temizleyin

combofix

Combofix her bilgisayar kullanıcısı için gerekli olan boyutu küçük ama çok güçlü bir temizleme aracıdır. Bilgisayarınıza flash belleklerle gelen amvo.exe, kavo.exe zararlı yazılımlarıyla beraber, internetten bulaşan yaygın malware, spyware ve trojanları bilgisayarınızdan temizleyerek sisteminizi güvenli bir hale getirir.

Çalışma sistemi çok basit olan bu küçük programımızı çalıştırmadan önce herhangi bir sıkıntı çıkmaması için Güvenlik Duvarı (firewall), antispyware ve antivirüs gibi programları kapatmanız gerekiyor. Bunu neden söylüyorum çünkü herhangi bir sorunda bilgisayarınızda yolunca gitmeyen bazı şeyler olabilir.

Önlemimizi aldıktan sonra indirdiğiniz combofix.exe dosyasını masaüstüne alıyorsunuz ve programı masaüstünden başlatıyorsunuz ve kurulum başlıyor. Kullanım şartlarını kabul ettikten sonra programın çalışması için hazırlık yaptığını gördüğünüz bir pencere geliyor.

Sonra Combofix bilgisayarımızın kayıt defterinin yedeğini alıyor. Daha sonra önünüze sırasıyla iki pencere gelecek ikisinede “evet“te tıklıyoruz ve tarama işlemi başlıyor. Tarama işlemi sonucu raporu C:/de oluşturulan Combofix.txt dosyasından okuyabilirsiniz. Rapor analizi konusunda buradan destek alabilirsiniz.

Eğer tehdit oluşturulan dosyalar bulunursa ki bunu rapordan görebilirsiniz o zaman ComboFix bulunan tehditleri yok ediyor. Bilgisayarınızı tertemiz yapıyor. Bütün işlemler sonuçlandığında programı kaldırmak için Çalıştır‘a combofix /uninstall yazıyorsunuz ve tamam diyorsunuz.

Böylelikle bilgisayarınız zararlı yazılımlardan temizleniyor ve siz de rahat bir nefes alıyorsunuz. Bir kaç sefer bende kullanmak zorunda kalmıştım. Alanındaki en başarılı programlardan biri diyebilirim. Programı buradan indirebilirsiniz.

NOT: Acemi bilgisayar kullanıcıların böylesine güçlü bir programı kullanmasını tavsiye etmiyorum olası bir sistem çökme durumunda yazılımcı firma gibi bende mesuliyet kabul etmem. Combofix kullanımı için detaylı bilgilere ve uyarılara buradan ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir