Haziran Öğretmen Atama Klavuzu ve Kontenjanı Açıklandı !!!

Milli Eğitim Bakanlığı beklenmedik Haziran ayındaki kadrolu öğretmen atamalarında kullanılacak kılavuzu ve öğretmen atama kontenjanlarını yayımladı. Açıkçası bunu beklemiyordum nedeni ise önceden bi atama olacak haberleri çıktı bi iptal oldu dediler, fısıltı gazetesinde haber çoktu. Gerçekten beklenmedik bir durum oldu. Tercih yapabilecek tüm meslektaşlarıma iyi dileklerimi sunuyorum. Çevremde gördüğüm arkadaşlarımdan örnek verecek olursam gerçekten çok çalışıp atanmayı hakeden ancak atanamayan arkadaşlarım vardı. Umarım onlarda doğru tercihlerle hayallerine kavuşurlar.

Neyse gelelim klavuza, açıklanan kılavuza göre, Sınıf öğretmenliği 2 bin 737 (taban puan 77), İngilizce 795, rehber öğretmen 746, okul öncesi öğretmenliği 727 kontenjan ile en çok atama yapılacak branşlar olacak. Başvurular, 17-31 Mayıs tarihleri arasında yapılabilecek, atamalar 4 Haziran’da gerçekleştirilecek.

EK-1 HAZİRAN 2010 ATAMA DÖNEMİ TAKVİMİ

Sıra No- YAPILACAK İŞ VE İŞLEMLER— TARİH

1— Başvuruların Kabul Edilmesi —-17-31 Mayıs 2010

2—Atamaların Yapılması, Sonuçların Basın ve İnternet Yoluyla Duyurulması—-04 Haziran 2010

3— Öğretmenlerin Göreve Başlamaları —-Ağustos 2010 Atama Tarihini Takip Eden Tarihten İtibaren

EK-2
HAZİRAN 2010 ATAMA DÖNEMİNDE ATAMA YAPILACAK ALANLAR İLE BAŞVURUYA ESAS OLACAK TABAN PUAN VE KONTENJAN ÇİZELGESİ

NOT: a) İlk atamaya başvuracaklar için, 2008 veya 2009 yıllarında yapılan herhangi bir KPSS’ye girmiş, KPSSP10 puan türünden alanında belirlenen taban puan ve üzerinde puana sahip olmak.

b) 10.000 kadronun; 8.982’si ilk atama, 700’ü açıktan ve kurumlar arası yeniden atama, 300’ü açıktan ilk atama, kurum içi ve kurumlar arası ilk atama çeşidiyle, 18’i de Beden Eğitimi alanına millî sporcu olarak sınavsız atanacaklar için ayrılmıştır.

Daha detaylı bilgiler için ister meb.gov.tr ye ister memurlar.net e bakabilirsiniz…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir