Sony Xperia Neo Yazılım Güncelleştirmesi

Sony Ericsson Xperia Neo’yu dün gece güncelledim. Güncellemeyle birlikte yeni özellikler ve uygulamalar geldi. 3D video, 3D galeri, güncelleştirme merkezi, oyun ve uygulamalar, McAfee Mobile Security yeni uygulamalar ve özelliklerinden bazıları. Güncellemeyle beraber gelen farklı temalar ve tema ayar bölümünü çok beğendim. Önceden tema yüklerken farklı uygulamalar kullanmak zorunda kalıyorduk. Sony kendi telefonları için tema yapmaya başlayacak sanırım yoksa o bölümü koyacaklarını sanmıyordum. Neyse gelelim güncelleştirmeye..

Öncelikle Sony PC Companion programını kuruyoruz. Bu program telefonda mevcut. Telefonun USB bağlantısı yapıyor ve Ayarlar/Sony Ericsson/Bağlantı’dan Pc Companion yükle diyoruz. Program bilgisayarımıza yüklendikten sonra telefonu bilgisayara tanıtıyoruz (MTP USB Aygıtı), hemen tanımazsa bağlantıyı kesip tekrar deneyiniz.

Pc Companion güncelleştirmeleri hemen buluyor, güncelleştirmeye başla diyoruz. 4 aşamadan oluşan güncelleştirmede en önemli olan şey güncelleme yapılırken bağlantının kopmaması. Eğer herhangi bir sebepten bağlantı koparsa kalıcı arızalar meydana gelebilir. Buna çok dikkat ediyoruz.

Güncelleme 15 dakika felan sürüyor. Güncelleme tamamlandıktan sonra telefonu açıyoruz. Telefonun açılması 2-3 dakika sürebilir, tedirgin olmayınız. Güncelleme sonrası işletim sisteminin sürümüne baktığınızda Android 2.3.4 olarak göreceksiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir