Windows 10’da Müziğinizin Bas’ını Arttırın

Müzik dinlemek biz insanlar için vazgeçilmez eylemdir. Nihayetinde müzik ruhun gıdası değil mi ama.. Windows 10’da dinlediğimiz müziği daha keyifli hale getirebilir yani bası artırabilir ve loudness özelliği sayesinde düşük seste bas ve tiz dengesini daha iyi sağlayabilirsiniz.Bunu yapmak ise çok basit.

Önceden de size bas artırmanın ilk yolunu anlatmıştım. Aslında bunda da yine aynı şeyi yapacağız. Ancak tek fark Windows 10 ile gelen Loudness Equalization özelliğidir. Yine Bass Boost özelliğini aktifleştireceğiz, aynı zamanda çok yüksek ses ile müzik dinlemeyeceksek eğer Loudness özelliğini de aktifleştireceğiz. Peki loudness nedir?

Loudness aslında bir filtredir, şöyle ki insan kulağının farklı ses seviyelerine göre yani değişen duyma karakterine cihazların uyumunu sağlamak için hazırlanmış bir filtredir. Kısaca bas ve tiz aralarındaki bozuklukları giderir diyebiliriz. Bazı araçların multimedya cihazlarında yada teyplerinde loudness özelliği vardır. Bu özelliği aktif ederek araçlarda daha iyi ses kalitesi elde edebilirsiniz. Çok yüksek olmayan seste derin bas (deep bass) alabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz gibi Bass Boost ve Loudness Equalization özelliklerini işaretleyip uygula ve tamam diyoruz müziğin tadını çıkarıyoruz.

NOT: Bas ve loudness ayarlarını da settings'ten istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir