Akıllı Telefonunuzdaki Müziğin Bass’ını Artırın – Yol 2

ttpod

Geçtiğimiz günlerde telefonunuz için güzel bir android müzik player uygulaması olan TTPod‘u paylaşmıştım. Bu uygulama sayesinde fazladan bir ekolayzır uygulamasına gerek kalmadan şarkılarınızı basslı ve efektli dinleyebileceksiniz. TTPod’un ilk versiyonlarında bass boost özelliği pek iyi değildi. Yani verdiği bası bir çok kulaklık kaldırmıyordu. Ancak şimdilerde bu özelliğin çok daha verimli çalıştığını söyleyebilirim özellikle silikonlu kulak içi kulaklıklarda harika performans gösteriyor.

Böylesine güzel ekolayzırı kullanmak için yapmanız gereken tek şey TTPod’u yüklemek. Sonrasında ise müzik keyfinize başlayabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek isterim, yapacağınız ayar kulaklığınızın kalitesine göre değişmektedir. Neyse geçelim ayarları nasıl yapacağımıza.

Seçeneklerden Audio Effects’e geliyoruz ordan da ATTUNE bölümüne geliyoruz. Burada üç seçenek karşımıza çıkıyor. Birincisi aşağıda gördüğünüz gibi “Ekolayzır” seçimi. Basın yoğun olduğu ekolayzırı istiyorsanız Base yazanı seçiyorsunuz, kulaklıkla dinleyenler için ise “Normal” idealdir.

İkinci kısımda ise aşağıda gördüğünüz gibi “Reverb” seçimi. Müziğinize farklı efektler vermek isterseniz buradan da seçim yapabilirsiniz. Ben kullanmıyorum ama seven mutlaka vardır.

Üçüncü ve en önemli bölüm ise aşağıda da gördüğünüz gibi “Boost” bölümü. Burada müziğimize “Bass Boost” ile bass efekti veriyoruz aynı zamanda isterseniz “Treble Boost” ayarı ile tiz sesleri ayarlayabilirsiniz. Yan taraftan da “Virtualizer” ayarını yapabilirsiniz. Kulaklığınızın desteklediği kadar bass kullanmakta özgürsünüz.

ttpod-audio-effect ttpod-3

Sadece tek bir uygulama ile hem müzik player hem de ekolayzır ve bass boost özelliğini bulmak zordur. TTPod sayesinde ücretsiz olarak başka bir ekolayzır uygulamasına gerek kalmadan müziğinizin bassını arttırabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir