Nexus 5 Android 4.4.4 Güncellemesi Çıktı

Nexus-5-Android-4.4.4-Update

Nexus 5 için çıkan android 4.4.3 güncellemesinden sonra yaşanılan bazı sıkıntıları gidermek amaçlı Google hemen 4.4.4 güncellemesini çıkardı. 4.4.3 ile gelen sıkıntılar wifi, internet, şebeke ve pil ömrü sorunlarıydı. Nexus 5 kullanıcısı olarak ben hat problemi yaşadım. Yani çok ilginçtir telefon açık ve şebeke olduğu halde arayanlar bana ulaşamadı. Diğer kullanıcılar ise daha çok wifi bağlantısı ve internet bağlantılarında sıkıntı yaşamışlar.

Android 4.4.4 güncellemesi ile bağlantı sorunları giderilmeye çalışılmış. Güncelleme çıktıktan bir iki gün sonra güncellemeyi yaptım. Güncelleme sonrası mobil ağ ayarlarını eski haline (LTE) getirdim. Sanırım güncelleme başarılı olmuş olacak ki herhangi bir ulaşılamama sorunu olmadı. Pil ömründe yalan yok eskisine göre pek bi değişim fark edemedim.

Maalesef bu tarz sıkıntılar meydana gelebiliyor. Nedeni ise saf android işletim sistemine sahip bir telefon alıyorsunuz. Güncellemeler ilk Google telefonlarına geliyor. Bazı hatalar varsa geri bildirimlerle google bunu göz önüne alıp hemen çaresine bakıyor. Biraz kabaca açıklanacak olursa “denek” gibi görülebilir 🙂 Her şeye rağmen ise Google’ın kalitesi tartışılmaz o yüzden diyorum ki “forever Nexus 5“.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir