Keşke hiç açıklanmasaydı…

Kpss en sonunda açıklandı. Puanıma bakmak saatlerimi aldı. Büyük bir yığılma olduğu için sistem çöktü, bu nasıl iş anlamıyorum. Öss şimdiki adıyla lgs-lys herneyse bu sınavlara giren kişi sayısı daha fazla oluyor. O sınavlar açıklanırken birşey olmuyor 900 bin kişinin girdiği sınav sonuçları açıklanıyor sistem çöküyor. Türk şirketlerin sunucusu bu kadar mı zayıf, anlamak mümkün değil. Hadi onu da geçtim güç bela sonuçları öğrendik, öğrenmez olaydık puanlar acayip düşmüş…


Eğitimde fazladan 14 tane yanlışım çıktı yani hesapladığımın dışında 14 net gitti. Zaten 100 e 100 yapamıyorum yapmış olduğumu düşündüğüm 80 netten 14 tane daha çıkında hiçbişey kalmıyor. Ben yaptığımdan eminim ancak nasıl böyle bir sonuç geldi anlayabilmiş değilim. Sonuçlara göre geçtiğimiz seneye göre neredeyse aynı netleri yaptım, puan olarak ise acayip bir düşüş oldu. Bir tek benim değil tabiki herkesin puanında düşüş oldu. İnternette yapılan yorumları araştırdım ve neredeyse hiçkimseye standart sapmadan hiç puan sapmadığını gördüm. Bu ne demek oluyor?

Sorumun cevabını sıralamalara bakarak cevaplamaya çalıştım. Geçtiğimiz sene almış olduğum 73 puan öğretmenler arasında 60 binlerdeydi. Bu sene 73 alan birisinin sıralaması ise 67 binlerde. Buradan sınava giren kişilerin geçen seneye göre daha başarılı oldukları ortaya çıkıyor. Forumlarda şunlar konuşuluyor, puanlar düştü o zaman yerleştirme puanları da düşer. Bu sıralama örneğine bakarsak bence taban puan düşmeyecek hatta yükselecek. En son yapılan atamada Sınıf öğretmenliği 75.6 da kapattı. Bence bu sene 75’e kadar düşmeyecek. Tabiki düşmesi bbenim, bizlerin yararına ancak rakamlar öyle söylemiyor. Umarım yanılırım ve dediğim çıkmaz. Her ne kadar buna inanmasamda inşallah puanlar düşer.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir