Kayıp Sembol (The Lost Symbol)

dan_brown_lost_symbol

Merakla beklediğim Dan Brown’un Kayıp Sembol adlı kitabı yakında tüm satış noktalarında…


Da Vinci’nin Şifresi kitabı ile tüm dikkatleri üstüne çeken yazar Dan Brown’ı o zaman keşfettim. Bende hemen Da Vinci’nin Şifresini satın alıp okudum. Dan Brown kitaptaki kısa süren macerayı öyle güzellikle sizlere sunuyorki siz zamanın farkında olmuyorsunuz. Betimlemeleri o kadar süslü ki bazen hayal dünyanız bile yeterli olmuyor. Kitabı okumaya başladıktan kısa bir süre sonra maceraya şahit olmaya başlıyorsunuz ve acaba ne olacak düşüncesiyle kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Piyasadaki bütün kitaplarını okudum, kitaplarının hepsinde merak edilen bir gizem tuttusu oluşuyor. Bence bunun en güzel örneğini Digital Kale adlı kitabıydı. Kitaplarındaki başkarakterin özellikleri neredeyse aynı ama yaşadıkları olaylar ise tam anlamıyla bambaşka. Kayıp sembol kitabını da sabırsızlıkla bekliyorum. Da Vinci’nin Şifresi, Melekler ve Şeytanlar serisinin üçüncüsü yakında bizlerle.Sitemi ziyaret eden arkadaşlara da şiddetle tavsiye ediyorum, gizem ve macera üzerine kitaplar seviyorsanız mutlaka Dan Brown okuyun…

Tanıyım Bülteni
Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar’dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde… Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası’nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington’a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur.

Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon’ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon’ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir.

Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?

Piyasaya çıkış tarihi 10 Aralık…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir