Link Çıkışlarını Kontrol Edin

Sitenizdeki link çıkışları hem seo hem de pagerank için önemlidir. Seo’nuzun artması ve google’ın gözünde güzel görünmeniz için link çıkışlarını kontrol etmelisiniz. Eğer vaktim yok uğraşamam diyorsanız bu eklenti tam size göre. Nofollow Reciprocity isimli eklenti sizin yerinize link çıkışlarını nofollow olarak işaretler ve sizi bu dertten kurtarır.

Eklentinin kurulumu şu şekilde:

Öncelikle buradan Nofollow Reciprocity eklentisini indiriyorsunuz.

Eklentiyi wp-admin/plugins klasörünün içine atıyorsunuz. WordPress panelinden eklentinizi aktif hale getiriyorsunuz. Hepsi bu kadar.

Eklenti otomatik olarak sitenizin alt kısmına (footer üzerine) türkçe olarak “Bu site Nofollow Reciprocity ile korunmaktadır” şeklinde ingilizce bir ifade koyuyor. Eğer bu ifadenin görünmemesini istiyorsanız yapmanız gereken ufak bir işlem var.

WordPress panelinden eklentier->editör kısmına gelip Nofollow Reciprocity eklentisini sağ üst taraftan seçiyoruz. Sonrasında nofollow-reciprocity.php dosyasını seçiyoruz. Böylelikle bu php dosyası üzerinde değişiklik yapabiliyorsunuz. Dosyanın en alt kısmında yer alan şu kısmı siliyorsunuz:

if($wp_nr_footer_link)echo kısmından sonra gelen div ile başlayan div ile biten aşağıdaki kodu siliyoruz.

<div style="font-size:85%;clear:both;text-align:center;margin-top:20px;position:relative;color:#555;">Improve the web with 
<a href="http://www.inverudio.com/programs/WordPressBlog/NofollowReciprocity.php
">Nofollow</a> <em>Reciprocity</em>.</div>

Böylelikle sitenizde korunduğunuza dair bir ibare yer almamış olacak. Sen kullanıyor musun diye soracak olursanız ben kullanmıyorum, hiti yüksek wordpress sitelerine öneririm.

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir