WP Cumulus “Flash temelli Etiket Eklentisi”

Etiketler yazıların olmazsa olmazlarıdır. Bunu da sitede göstermenin birkaç çeşidi vardır. Wp-comulus’ta bunlardan biridir. WordPress Wp-cumulus eklentisi -yukarıda gördüğünüz gibi- etiketleri hareketlendirir . Görüntüsü hoşuma gittiği için bende bunu kullanıyorum farkettiyseniz. Flash temelli bu etiketi yüklemek, kullanmak çok basit…


Wp-comulus wordpress 2.3 ve üzeri sürümlerini desteklemektedir. Wp-comulus isterseniz bütün etiketleri ya da kategorilerdeki görüntülüyor. Wp-comulus’u buradan indireblirsiniz.

Gelelim yüklemeye. İndirdiğiniz zip dosyasının içinde wp-comulus klasörü var. O klasörü site dosyalarınızın olduğu bölümdeki wp-content\plugins ‘in içine gönderiyorsunuz. Sonra sitenizin yönetim panelindeki eklentiler (plugins) bölümden eklentinizi aktif hale getiriyorsunuz. Sonra yine yönetim panelinden ayarlar kısmındaki wp-comulus bölümünden ayarlarınızı yapıyorsunuz. Burada etiketlerin dönme hızı, wp-comulus’un pixel büyüklüğünü vs.. ayarlayabilirsiniz.

Eğer widget kullanıyorsanız oradan wp-cumulus’u sağ taraftaki alana yerleştiriyorsunuz bu kadar.

Eğer widget kullanmıyorsanız, sitenizde nerede görmek istiyorsanızki bence en güzel sidebar,temanızın sidebar.php dosyasına şu kodu <?php wp_cumulus_insert(); ?> ekliyorsunuz.

Ben beğendim umarım sizde beğenirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir