Kpss Ne Zaman Açıklanacak ?

Osym beni yanılttı gerçi tek beni değil birçok insanı neyse bu akşam okuduğum bir habere göre Osym Başkanı Ü. Yarımağan bir açıklama yapmış. Açıklamasında kpssnin en erken Cuma günü (yani yarın) açıklanabileceği hatta o tarih bile zor görünüyor haftaya sarkabilir şeklinde cümleler yeralmış. Valla açıklasalarda onlar da kurtulsa biz de…

Okuduğum haberin tamamını aşağıda bulabilirsiniz…

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, KPSS sonuçlarının en erken cuma günü açıklanabileceğini onun da kesin olmadığını ve önümüzdeki haftaya da sarkabileceğini söyledi.

Sonuçlarla ilgili ilgili olarak MEB yöneticelerinden ise çıt yok. Onlar da ÖSYM KPSS sonuçlarını açıklamadan puanların bellli olmayacağını, dolayısıyla başvuru kılavuzunun da hazırlanamayacağını söylüyorlar.

Bu durumda Ağustos’ta açıklanacağı duyurulan 31 bin öğretmen kadrosu için başvurular en erken gelecek hafta içinde hatta sonuna doğru başlayabilecek.

Bu arada sözleşmeli iken kadroya geçen öğretmenlerin yerine Eylül’de ek kontenjan ile sözleşmeli öğretmen alınıp alınmayacağı ise hala netlik kazanmadı. Ek atama yapılmaması halirde KPSS sonuçlarına göre 31 bin değil ancak 20 bin civarında yeni öğretmen alınacağı iddia ediliyor.

bugün

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir