Yandex’in Hizmetleri

Sanal aleme büyük bir hızla giren Yandex Türkiye için Tv reklamı çekmişti. Türkiye’deki sanal pazarı değerlendirmek isteyen Rus firması Yandex’i daha da iyi bir hale getirmek için çabalıyor. Önceden de söylediğim gibi Yandex’in Türkiye’de hızla yayılmasını sağlayan Yandex Türk Takımı’dır. Çalışmalarını yakından takip etmekte ve izlemekteyim. Şimdi size Yandex’in yeni nimetlerinden bahsedeceğim. Rakiplerini sollayan özellikleriyle işte Yandex Arama Motoru.

Yandex Haberler
Teknoloji, ekonomi, spor, magazin, dünya, sağlık, yaşam, kültür-sanat başlıklı konularda haberleri takip edebilirsiniz.

Yandex Haritalar
Alışılagelmiş harita dışında Yandex panoramik haritalarla hizmete başlamış. Şöyle ki Türkiye’nin sokak sokak her tarafı dolaşmışlar ve panoramik sokak görüntüleri oluşturmuşlar. Şimdilik sadece büyükşehirlerde bu özelliği kullanabilirsiniz. Muhteşem bir harita olduğunu söyleyebilirim.

Yandex Mail
Yandex inanılmaz bir mail servisi sunmakta. Neler mi var? Ne yok ki diyebilirim. Tek sefer maksimum 2gb dosya gönderme imkanı ve sınırsız e-posta hesabı. İki tane özellikmiş deyip geçmeyin e-posta için en önemli özellik bunlardır.

Yandex Webmaster
Blogcular ve site yöneticiler için en önemli özelliği diyebilirim. Sitenizle ilgili indeksleme ve indiksleme ayarlarıyla beraber arama sorgusu ve gösterim şekilleri ve daha fazlasını webmaster.yandex‘te bulabilirsiniz.

Hızla büyümeye devam eden yeni arama motorumuz rakiplerini sollamaya başladı bile. Bakalım ilerleyen zamanlarda daha neler göreceğiz. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir