Windows 7’yi Ne Bozuyor ?

Teknoloji sitelerini dolaşırken ilginç bir şeye rastladım. Windows 7’de kullanıcıların bir sorunla karşılaştıklarını okudum. Windows 7′ yi güncelleştirdikten sonra bilgisayar bazı hatalar veriyor ve ekranda donmalar oluşuyor…

Ben şuan Windows Vista (win7 temasıyla :)) kullandığım için benzer bir sorunla karşılaşmadım. Yani windowsumu güncelleştiriyorum ve böyle bir sorunla karşılaşmadım. Haberin devamını okuduğum da ise -tahmin ettiğiniz gibi- geçen hafta çıkan KB977074 güncellemesinin neden olduğu yazmaktaydı. Bu güncellemenin açıklaması ise çok ilginç “Bu güncelleme Windows 7 ve Windows Server 2008 R2’nin istikrarını arttırmak için çıkartılmıştır”gibi bir ibare var. İstikrarı arttırıyım derken tam tersine bilgisayarı yavaşlatıyormuş.
Kullanıcılar bu güncelleştirmeyi yaptıktan sonra, bilgisayarlarının kapanırken hata verdiklerini ve bazen ekranlarının donduğunu belirtmişler. Hatta bunun yanında bilgisayarın yasal yazılım kaydının kaybolduğunu bile aktarıyorlar. Bakalım Microsof ne yapacak merakla bekliyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir