Samsung Windows 8.1 Ekran Kartı Driver Sorunu

samsung-notebook-laptops

Windows 8.1’e geçtikten sonra maalesef birçok modelde windows 8 ekran kartı driverları 8.1 ile uyumlu çalışmadı ve sorunlar meydana geldi. Bu sorunun çözümü için AMD canla başla çalışmakta ilk 8.1 preview sürümünden bu yana Control Catalty Center sürümlerini günden güne yenilemektedir. Aynı şekilde Nvidia’da kullanıcılarının bu sorununu çözmek için ekran kartı modellerinin 8.1 sürücülerini güncellemektedir.

Eğer laptobunuz Samsung ve Windows 8.1’e geçtikten sonra ekran kartı driverında sorun yaşıyorsanız bunu iki şekilde çözebilirsiniz.

1. AMD yada NVidia firmalarının sitelerinden ekran kartı modelinize göre en güncel sürücüyü indirmek.

AMD kullanıcı iseniz -> AMD Graphics Drivers and Software

NVidia kullanıcı iseniz -> NVIDIA Driver Downloads

2. SW Update uygulaması aracılığıyla en güncel sürücüyü indirmek.

Öncelikle sorunlu olan sürücüyü Aygıt Yöneticisi‘nden kaldırınız. Sonra Samsung laptoplarında SW Update uygulamasını açıp Model Bulun kısmından kendi bilgisayarınızın modelini aratınız. Güncel yazılım-driver listesi karşınıza çıktığında ekran kartı sürücüsünü seçip indiriniz ve kurunuz.

Artık ister AMD ister NVidia olsun bir çok ekran kartı modeline Windows 8.1 desteği gelmiştir. Bu iki farklı yol ile ekran kartınızın en güncel sürücüsünü yükleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir