Muhteşem Bir Arayüz Yandex Shell

Geçen hafta bir öğretmen arkadaşımın Galaxy S2’sinde harika bir tema gördüm. Temanın adını sorduğumda hatırlayamadığını söyledi. O akşam internette temayı aramaya başladım. xda-developers forumlarına baktım orada bile bulamadım. Ancak geçen gün Hamza Abi (TEAkolik) blogunda aramış olduğum bu cep arayüzünü anlatmış. Meğerse yandex bu arayüzü sahibi firmayla anlamış ve markette ücretsiz olarak dağıtmaya başlamış.

Şu ana kadar gördüğüm en iyi arayüz diyebilirim. Android telefonunuza öyle bir görsellik veriyor ki telefonu elinizden düşürmüyorsunuz. Yandex Shell menüyü 3d bir çokgene çeviriyor. Hatta isterseniz 3 boyutlu bir hale getiriyor eğer 3d gözlüğünüz varsa deneyebilirsiniz.

Telefonum Xperia Neo’ya yükledim. İşlemci hızı ve RAM’i iyi olduğundan ben bir sıkıntı yaşamadım. Ancak işlemci hızı ve RAM’i düşük olan cihazlarda denerseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ana menü tutukluk yapabilir. Ana menüdeki çokgen sayısı 5-6 oluyor. Ancak istediğiniz özellikleri ekleyebilirsiniz, gereksiz gördüğünüz widget yada kısayolları da çıkartabilirsiniz. Çokgen sayısını da istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Menüler arasında geçiş kolaylığı sayesinde çok rahat edeceksiniz.

Bu arada bu arayüzle beraber telefonunuza yandex bileşenleri de yükleniyor. Eğer kesintisiz olarak 3g internet kullanıyorsanız cep telefonunuz muhteşem bir hal alıyor. Haberlerden tutun, hava durumu, spor her şey elinizin altında duruyor. Herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan dünyadan haberiniz oluyor. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Uygulamayı Google Play‘den -eski adıyla marketten – ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir