Merakla Beklenen Toshiba Cell TV

Toshiba gelişmiş teknolojisini kullanarak tv alanında çığır açacak bir tv yaptı. Özellikleri 2010 yılının başında açıklanan Cell Tv’nin kendisinden uzun bire bahsettireceği görülüyor. Şu anda dünyanın en iyi tvsi olarak Cell Tv açıklandı. Şimdi ise böyle bir tvnin fiyatının ne kadar olacağı merakla bekleniyor…

Geçtiğimiz ay Toshiba merakla belenen Cell Tv’nin özelliklerini açıkladı. Bu özellikler arasında en çok işlemci dikkati çekiyor. PS3’teki gibi Cell işlemciye sahip olacak olan Tv’nin işlemcisi 8 çekirdekli ve 3.2 Ghz hızında olacak. Bu işlemci gücü sayesinde daha çok pixel düzeltme özelliğine sahip olacak olan Cell Tv görüntüleri hiç olmadığı kadar güzel görüntüleyecek.

Cell Tv, 9.000.000:1 kontrast oranına sahip ve iki boyutlu görüntüleri streoskopik üç boyutlu hale çevirebilecek. Tv’nin bir özel kutusu bulunuyor ve bu kutuda 1TB’lık sabit disk olacak. Aydınlatma konusunda da piyasadaki tvleri ezip geçiyor. Normal bir tv de arka aydınlatmaları 96 bölgede kullanılıyorken Cell Tv’de ise bu rakam 512’ye yükseliyor.

Bu yıl içerisinde ABD’de piyasaya çıkması beklenen Cell Tv’nin fiyatı konusunda hiçbir açıklama yapılmadı. Piyasada benzer özelliklerde olan (piyasada bu kadar özellik yok sayılır) tv fiyatlarının çok üstünde olması bekleniyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir