Bitdefender Bilgisayar Açılmama Sorunu

bitdefender-sorun

Geçtiğimiz günlerde bir dostumun bilgisayarında şöyle bir sorun yaşadık. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bilgisayar açılışta hata veriyor “The Antivirus Solution Installed On Your System Is Cleaning Your Computer” ve sistem açılmıyordu. Bilgisayarda Bitdefender Internet Security 2013 yüklü, hata sebebi de ondan kaynaklanıyordu. Bilgisayarda virüs yada herhangi bir zararlı yazılım olmadığını düşünüyorduk. Bitdefender durduk yere neden böyle bir şey yaptı anlamadım.

Yabancı kaynaklarda araştırdığımda birçok kullanıcının başına geldiğini gördüm. Çat pat ingilizcem ile ne anladığımı anlatayım. Yanılmıyorsam bütün güvenlik önlemlerini eline alan Bitdefender kendince önemli bir sorun gördü bunun giderilmesi için sistemin başlamasına izin vermedi. İşte ben hep o yüzden Kaspersky diyorum ama neyse.

Sorunu gidermek için bilgisayarı Güvenli Mod‘da başlattık. Sonra Windows Güvenlik Duvarı ile güvenliği Bitdefender’ın elinden aldık ve sistemi yeniden başlattık. Bilgisayar açıldı. Sistem olası zararlı bir yazılımla karşı karşıya mı diye kontrol ettik. Sistem tamamen temizdi. Sevgili Bitdefender bizi boş yere heyecanlandırdı. Sonrasını tahmin edersiniz, Bitdefender’a sana güle güle dedik.

Güvenlik yazılımlarında saçma sapan sorun yaşamak istemiyorsanız ve sisteminizin tam anlamıyla güvenliğinin sağlanmasını istiyorsanız Kaspersky’a geçmenizi tavsiye ederim.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir