Facebook Uygulamalarına Dikkat

Günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta kullandığınız uygulamalara dikkat edin. Uygulamayı kullanarak profilinize giriş biletini vermiş oluyorsunuz ve sizin adınıza profilinizde saçma sapan paylaşımlar yapılıyor. Birkaç arkadaşımda rastladım. Gerçekten sıkıntı veren bir durum. Örnek olarak bir uygulama ismi örneği de vereceğim ve bu uygulamayı nasıl kaldıracağınızı da söyleyeceğim.

Üstteki resimde, sıradan bir uygulamayı kullanmak istediğinizde sizden istenen bazı izinler görünüyor.

Aşağıda ise size örnek olarak “online videolar” uygulamasını göstereceğim.

Bu uygulamayı kullanarak bilmediğiniz kişilere şu izinleri vermiş oluyorsunuz:

  1. Temel Bilgilere Ulaşma
  2. Duvarıma Yazı Yazma
  3. İstenen Zamanda İstenen Verilere Erişme

Bu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra bir bakmışsınız profilinizde saçma sapan paylaşımlar oluyor. İşte size örnek bir paylaşım.

Bu veya başka uygulamaları kaldırmak ise gayet basit bir olay. Erinmeyin size bu sıkıntıları yaşatan uygulamaları kaldırın. Uygulamaları kaldırmak için Hesap Ayarları menüsünden Gizlilik Ayarları kısmına geliyoruz.

Oradan da resimde gördüğünüz gibi Uygulamalar ve İnternet Siteleri bölümüne geliyoruz. Buradan da “Ayarlarını düzenle” bağlantısına tıklayarak gizlilik sayfası ayarlarına erişiyoruz.

Kullandığın uygulamalar bölümünde yer alan Ayarları Düzenle sekmesine tıklayarak kullandığımız uygulamalara erişiyoruz.

Burada kaldırmak istediğiniz uygulamanın sağ kısmında yer alan “X” işaretine tıklıyarak Bu Uygulamayı Kaldır diyoruz. İşte bu kadar, böylelikle güvenmediğiniz uygulamalardan kurtulabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir