Derbiye Yakışmayan Oyun…

Bir Galatasaraylı olarak maçı izlemenin planlarını yapıyordum. Arkadaşlarla birlikte izlemeye karar verdik. Uzun süredir yenemediğimiz ezeli rakibimiz Fenerbahçe’yi bu sefer yenebileceğimizi düşünüyordum. Gerçi Arda ve Baros’uz nasıl olacak bilmiyorum ama bir umut işte. Maç için hazırlığımızı yaptık ve arkadaşlarla hep beraber maçı izlemeye başladık…

Kadro tahmin ettiğim gibiydi. Bizde Arda ve Baros yoktu. Neyse, maçın ilk 10-15 dakikası karşılıklı takımların oyun sistemlerini oturtmasıyla geçti. Fenerbahçe defans yapıyor ve kontra ataklarla hızlı çıkmaya çalışıyordu. Galasaray ezeli rakibi karşısında gol atabilmek heyecanıyla pas hatasını fazla yapıyordu. Fenerbahçe tam tersi gayet sakin oyuna sahipti nerdeyse ilk yarım saat sıfır pas hatasıyla oynadı.

Bir iki pozisyon haricinde her iki takımın herhangi bir pozisyonu olmadı. Galatasaray bastırıyordu ancak oyun gol getirmiyordu, gol getiren ataklar değildi. İlk yarıdaki oyunu gördükten sonra takımın kesinlikle Arda ve Baros’a ihtiyacı olduğunu düşündüm. Çünkü ataklarımız gol atmak için değilmiş gibiydi. Fenerbahçe’de o zamana kadar herhangi bir gol pozisyon görememişti. İkinci yarı başladıktan bir süre sonra oyuna Arda girdi. Sakatlığı nedeniyle fazla rahat oynayamayan Arda elinden geleni yapmaya çalıştı gerçi fazla da top gelmedi.

Geçmiş maçlarda uzaktan çektiği bazı şutlardan gol kaydeden Caner gençliğin vermiş olduğu heyecanla almış olduğu topları öldürdü. Ataklar çoğunlukla gereksiz Caner şutlarıyla sonlandı, suyunu çıkardı anlayacağınız. Dakikalar geçiyor ancak Galatasaray’da bi gelişme yok dediğim anda FB’li Selçuk yaklaşık 30 metreden çekğiti şutla golü buldu, galibiyet umutları tümüyle suya düştü. Leo Franco topun sekmesi nedeniyle topu kurtaramadı, basit bir şuttu ancak Franco bunu kurtaramadı. O kadar pozisyonda başarılı olan kalecimiz 30 metreden yavaş atılan bir topu kurtaramadı. O andan sonra top kaleciye geldiğinde taraftarlar kaleciyi “Yuh”lamaya başladı. Leo Franco’nun hatası vardı ancak o zamana kadar da golcülerimiz gol atamadı. Takım olarak gerçekten kötü bir maç çıkardı Galatasaray.

Gol yedikten sonra daha da açılmaya başlayan GS bu sefer Fenerbahçe’nin elde edemediği pozisyonları onlara verdi ancak onlar da değerlendiremediler. Son dakikalarda Keita’nın bir gol pozisyonu oldu, mükemmel vurdu ancak Volkan güzel sıçradı golü kurtardı. Velhasıl kelam bir derbi maçına yakışmayan oyun oynayan Galatasaray
şampiyonluk mücadelesinde geride kaldı. Daha lig bitmedi, bakalım kalan maçlarda neler olacak…

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir