Bourne Efsanesi Geri Döndü!

Bourne-Legacy

Bourne efsanesi geri döndü. Muhteşem bir üçleme olan Jason Bourne’ün hikayesinin devamı niteliğinde çekilen “Bourne’ün Mirası” (Bourne Legacy) aynı güzellikte kaldığı yerden devam ediyor. Filmi az önce izlemiş olup sıcağı sıcağına yazmak istedim. Geçmiş dönemlerdeki film serilerinin devamı çekildiğinde genelde ilk serideki tadı vermeyebiliyor örnek verecek olursam mesela Spider-Man Amazing. Ama Bourne’ün Mirası’nı izlediğinizde ilk serideki aksiyonu macerayı ve gizemi fazlasıyla bulabilirsiniz. Kurgu aynı güzellikte devam ediyor. Aksiyon sahnelerinin çekimleri de aynı şekilde harikulade diyebilirim. Tabi gözler Matt Damon’ı arıyor ancak Jeremy Renner’ın da performansını küçümsememek gerekir.

Film ile ilgili birkaç bilgi verecek olursak ilk serideki senarist Tony Gilroy bu sefer hem senarist hem de yönetmen olarak karşımıza çıkıyor. Yeni seride kadroya birkaç ünlü isim eklenmiş. Bunlar: Edward Norton, Rachel Weisz. Senaryo olarak ilk serinin devamı olduğu için eski oyunlardan Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn ve Scott Glenn rollerini devam ettiriyorlar. Birkaç bilgiden sonra sizlere geniş özet vermek istiyorum.

The Bourne Legacy (Bourne’ün Mirası)

Filmin Özeti
Jason Bourne’ün kaçışından sonra yetkililer programı kapatmak isterler, nedeni ise Pam’in bildikleri ve basının bu konunun üzerine düşmesidir. Programı kapatmak için gereken yapılır, bir kişi hariç (Aaron) programa tabi olan herkes öldürülür. Aaron ortalığı temizleme işini farkeder ve hayatta kalmak için mücadele verir. Bu mücadelede de yanında programda çalışan Doktor Shearing ona eşlik eder.

Filmi izlemeyi düşünen arkadaşlar için detaylı anlatmıyorum yoksa okuyup arkamdan konuşabilirler 🙂 İlk seriyi izlediyseniz bu filmde devam niteliğindedir izleyin derim. Yok ilk seriyi izlemediyseniz önce ilk üçlemeyi izleyin sonra da bunu izleyin derim. Her halükarda izleyin, pişman olmazsınız.

Fragmanı

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir