Facebook Reklam Ayarları

facebook

Önceki seneler olduğu gibi bu sene de Facebook yok şunu yapacak, yok bunu yapacak gibi söylentiler okumaya başladım. Açıkçası ben pek inanmıyorum.

Yani aslında inanıyorum da koskoca Facebook benim resmimi napacak 🙂 Onların aradığı şeyler farklı şeyler diye düşünüyorum. Belki de yanılıyorumdur. Zaten şu anda reklamlara Facebook izin vermiyor. Eğer ilerde aktif hale getirirsek diye de sonuna ekliyor. O yüzden bu ayarları yapmakta yarar var. Bunların ne zaman aktif hale getireceği belli olmaz. Şimdi sizlere reklam ayarlarını nereden kapatılacağını göstereceğim.

Profilimizin sağ üst tarafından Gizlilik Ayarları‘na oradan da Reklamlar, Uygulamalar ve İnternet Siteleri ayarlarına geliyoruz. Karşımıza reklam ayarlarıyla beraber uygulama ve internet siteleri ayarları çıkıyor.

facebook-reklam-ayar

Resimde de gördüğünüz gibi en altta bulunan Reklamlar bölümündeki Ayarları düzenle kısmına geliyoruz. Burada Üçüncü Şahıs Reklamlar ve Sosyal Reklamlar ayarlarını göreceksiniz.

facebook-reklam-ayar-2

Üçüncü Şahıs Reklam Ayarlarını Düzenle‘ye giriyoruz ve “Hiç kimse“yi seçiyoruz ve değişiklikleri kaydet diyoruz. Aynı işlemi Sosyal Reklamlar Ayarların’da da yapıyoruz. Böylelikle ilerde bu reklam olayı aktif olursa reklam için sizin resminizi falan kullanmayacak.

Dediğim gibi bu reklam zımbırtısına inanmasak bile bu ayarları yapmakta yarar var.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir