Artık Bekleme Modundayız…

Sınava girdik, öyle ya da böyle geçti gitti. Şimdi bekleme modundayız. Stresli ilk bölüm bitti. Nasıl çalışsam, acaba bunu sorarlar mı, acaba bu çıkar mı, yeterince çalıştım mı… Bu soruları herkes gibi bende düşündüm. O kısa zaman zarfında yeterince çalıştığıma inanıyorum. Ancak beklediğim gibi iyi geçmemiş, bunu cevaplara bakınca anladım. Stresli ikinci bölüme girmiş bulunmaktayız. Acaba puanlar ne gelecek, ne kadar standart sapma gelecek?

Sınav iptal edilen 2010 tarzında bir sınavdı. Güzel sorular da vardı, saçma sorular da, ancak şu bi gerçek hala ösym’nin sorulara bakış açısını kazanamadım(k). Bu soruları eski komisyon hazırlamıştı. Komisyon büyük ihtimalle değişecek peki o zaman 2011’de nasıl bir soru tarzı gelecek. Bu sınav da istediğini yapamayanlar şimdi de bunu düşünüyor.

Herneyse, şimdi ise benim gibi herkes; acaba kaç net yaptım, hesapladığımdan düşük mü gelir, kaç puan gelecek, aldığım puan yetecek mi, atanabilecek miyim, atanamazsam ne olacak, ücretli mi yapsam vb. sorular kafamızı yeyip kemiriyor. Kpss bu neyin ne olacağı hiç belli olmuyor. Umalım ki yaptığımız netler yığılmanın üzerinde bir net olur. Benim tahminlerime ve edindiğim izlenimlere göre yığılmanın 80-90 arasında olacağı. Eğer tahminim gibi olursa ne yazıkki ben bu yığılmanın altında kalacağım ve 2011’i düşünmeye başlayacağım hatta başladım bile…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir