Windows 9 Görücüye Çıkıyor

windows9-baslat-menu

Microsoft’un yeni işletim sistemi 30 Eylül’de yapılacak olan basın toplantısında tanıtılacak. Daha öncesinde Windows 9’un başlat menüsü ilgili görüntüler ve resimler internete sızmıştı. Sızan görüntüler ve resimleri sizlerle paylaşacağım. Peki Windows 9’da neler yeni olacak?

Windows 9 ile Yepyeni Başlat Menüsü
Windows 8 ile ortadan kaldırılan başlat menüsü Windows 9 ile tekrar geliyor. Windows 8’deki bu değişim birçok kullanıcıyı rahatsız etmişti. Kullanıcılarını düşünen Microsoft başlat menüsünü geri getiriyor ancak standart başlat menüsünün yanında aynı zamanda metro uygulamaları ile birlikte kullanım sunuyor. Sadece bu özellik açısından düşünecek olursanız Windows 7 ve 8 karması bir menü bizleri bekliyor olacak.

Windows 9’un Çıkış Tarihi
Resmi bir açıklama olmamakla beraber söylentilere göre 2015 yılı ilkbahar döneminde ön izleme sürümünün kullanıcılara sunulacağı konuşuluyor. Tabi konuşulanların ne kadarı doğru bilemiyoruz.

Windows 9’un Fiyatı
Windows 9’un çok konuşulan bir konusu da fiyatı ne olacak? Bu konu ile çeşitli düşünceler yer almakta. Kimilerine göre makul bir fiyat ile satılacağı hatta Windows 8/8.1 kullanıcılarına ücretsiz upgrade imkanı sunulabilir.

İşte internete sızan Windows 9 resimleri ve videoları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir