Windows 10’dan 7’ye Geçiş

Son günlerdeki Windows 10 güncellemelerinden sonra stabil çalışmayan Windows 10 gitgide sinir bozucu bir hal almaya başladı. Birkaç gün sonra da bir anda mavi ekran hatalarıyla karşılaştım. Durumu çözmek için sistem sıfırlamak yerine gelmiş geçmiş en iyi sistem olarak görülen Windows 7’ye geçmeyi seçtim. Bu seferde aşağıdaki resimde yer alan ilginç hata ile karşılaştım ve sorunu çözmek için araştırmaya başladım.

Hata aslında basit bir sürücü hatası idi. Windows 10’dan eski bir işletim sistemine geçerken sürücü ile ilgili hata vermesi yine Windows 10 ile mi ilgiliydi? Windows 7’yi usb ile yüklemeye çalıştığıma göre bu sıkıntı usb sürücüsü ile ilgiliydi. Aslında sorun o kadar basitmiş ki gözümden kaçmış. Temiz kurulum  yapmak istediğim için hard diski formatlamıştım. Windows 7 kurulum dosyalarının içinde Usb 3.0 sürücüsü olmadığı aklıma geldi. Sorunun çözümü çok basitti tek yapılması gereken flash belleği usb 2.0 destekli girişe takmaktı. İşte bu kadar.

Eğer sizde resimdeki gibi bir hata ile karşılaşırsanız Windows kurulum dosyalarının olduğu flash belleği Usb 2.0 destekli girişe takarak sorunsuz bir kurulum yapabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir