Müziğinizin Basını Arttırın – Yol 3

aimp3

Geçtiğimiz günlerde yaşadığım IDT Sorunu nedeniyle tekrar bass artırıcı yollar kullanmaya başladım. 3. Yol olarak size bugün AIMP 3′ün nimetlerinden bahsedeceğim.

Sadece müzik oynatıcı olarak bilinen AIMP’in, aslında bir müzik oynatıcısından fazlası olduğunu bilmenizi isterim. Detaylı bir AIMP incelemesini sonra yapacağım. Her neyse gelelim AIMP 3 DSP Yöneticisinde yer alan Bass ayarına.

Öncelikle eğer kullanmıyorsanız hemen buradan AIMP 3′ü indirip kurun. Sonrasında programımızı açıyoruz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi DSP yöneticisine geliyoruz.

aimp3-bass

Burada resimde gördüğünüz gibi AIMP 3 ile birlikte gelen Bas özelliğini görüyoruz. Kulaklığınıza göre bas ayarınızı buradan yapıyorsunuz. Ayrıca ses efektlerinin altında DSP eklentileri diye bir bölüm var. Bu bölüm eğer Izotope gibi yada başka bir eklenti kullanıyorsanız onları uygulamaya koyduğunuz bölümdür. Resimde gördüğünüz gibi ben kullanıyorum.

DSP eklentileri kullanarak müziğinizin kalitesini artırabilirsiniz. İnternette amatör, profesyonel bazı eklentiler yer almakta. Kaliteyi artırmak için kullanabilirsiniz. Seçim sizin.

Her şarkının kayıtı ve kalitesi maalesef aynı olmuyor. İşte bu noktada Sesi Düzelt kısmı devreye giriyor. Yükseklerek düzelt özelliği şarkının ses düzeyini artırdığı gibi ayarladığınız basıda ses yüksekliğine göre otomatik ayarlar. Böylelikle her şarkıda ses düzeyini ayarlamak zorunda kalmazsınız.

Baslı müzikli güzel günler diliyorum. Müziğinizin Basını Artırın – Yol 4‘te görüşmek üzere.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir