Google’dan Sosyal Medya Hareketi

Google bu sene sosyal medya işine girmeye çalışıyor. Haziran sonu Google + Plus‘ı deneme versiyonuyla piyasaya giren google, 10 günde 10 milyon kullanıcı sayısını aştı. Bildiğiniz gibi dünyada tek sosyal medya konumuna gelen Facebook’un artık bu konuda bir rakibi var. Google neden böyle bir uğraşıya girdi bilinmez ancak bilinen tek şey ise google + plus facebooku bir hayli zorlayacak.

Google gerçek hayattaki paylaşımı web için yeniden düşündüklerini söylüyor. Aslında yaptıkları da tam olarak bu. Google sosyal paylaşım projesinin amacı insanlar arası iletişimin, paylaşımın daha da kolay hale getirebilmek. Şuan deneme sürümünde olan google + açıklanan özellikleriyle bile facebook’u bir hayli zorlayacak.

Bu güzel projeyi birlikte inceleyelim. İşte google + plus‘ın bilinen özellikleri:

1- Çevreler
Arkadaşlarınızı, ailenizi, dostlarınızı gruplayabilirsiniz. Msn’deki görüştüğünüz kişileri gruplamak gibi birşey.

2-Konular
İlgilendiniğiz konuları belirlediğinizde google sizin için bu konularla ilgili yeni bilgileri, videoları, gelişmeleri sizin için bulacak ve boş zamanlarınızı dolu dolu geçirebileceksiniz.

3-Videoyla Sohbet Odaları
Videoyla, sohbet odanızda arkadaşlarınızla görüntülü konuşabilirsiniz. Artık Skype tarzı programlara ihtiyacınız kalmayacak.

Şimdilik bilinen özellikler bunlar. Yetkililer, projenin uzun sürmeyeceği, yakında herkesin kullanabileceğini açıkladılar. Google + plus deneme versiyonuyla bile diğer sosyal paylaşım sitelerini sıkıntıya sokdukları düşünülürse projenin tam olarak yayında olmasının diğer sosyal paylaşım sitelerine etkilerini düşünemiyorum.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir