Facebook’ta Yayılan Yeni Trojan

trojan-truva-ati

Kötü amaçlı yazılım üretenlerde gündemi takip ediyorlar, bravo valla. Bu seferde facebook haftaya yasaklanacakmış facebooka ulaşmak için şimdiden önleminizi alın şeklinde bir paylaşım yayılıyor. Tabi paylaşımı yapanlar bunun bilincinde değil hatta farkında bile değil. Kullandıkları bir uygulama aracılığıyla kullanıcının hesabında paylaşımlar yapabiliyorlar. Bu da bunun bir örneğidir. İşte yayılan yeni trojanın facebookta paylaşılan şekli.

facebook-yeni-virus

Bu tarz paylaşımları önemsememek ve verilen linke tıklamamak en iyisi. Ben duramıyorum maalesef bu sefer neyin içine gömüyorlar kötü amaçlı yazılımı onu görmek istiyorum. Verilen linke tıkladığınızda klasik flash player güncellemesi iniyor. Yani öyle görünüyor. Bari farklı birşey deneseydiler 🙂 Sağolsun Kaspersky durumun farkına vardı hemen uyardı.

kaspersky-truva-ati

Eğer yanlışlıkla indirdiyseniz siz siz olun sakın inen çakma uygulamayı çalıştırmayın. Kötü amaçlı yazılımlar çok çeşitli olduğu için bilgisayarınızda neye ulaşabilirler neler yapabilirler saymakla bitmez. O yüzden dikkatli olun ve bilgisayarınızda sizi koruyacak bir AntiVirüs yada Internet Security olan bir güvenlik yazılımı kullanın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir