Sürpriz Transfer Neslihan Eczacıbaşı’nda…

Eczacıbaşı’nın Fenerbahçe’yi devirebilmek için büyük trasnferlere imza attı.Eczacıbaşı, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’dan voleybolun Demir Yumruğu Neslihan Demir Darnel’i transfer etti. Geçen sene Naz ile anlaşamayan Eczacıbaşı pasör boşluğunu doldurmak için Maja Ognjenovic’i transfer etti. Ancak hala pasör arayan Eczacıbaşı Spor Kulübü Galatasaray’daki Elif Ağca’yı da transfer etti.

Eczacıbaşı’nın yeni transferleri Neslihan Demir Darnel ve Elif Ağca’nın voleybol geçmişi ise şu şekilde;

Neslihan Demir Darnel
Eczacıbaşı Spor Kulübü ile iki yıllık sözleşme imzalayan Neslihan Demir Darnel, 1983 yılında Eskişehir´de doğdu. 12 yaşından bu yana voleybol oynayan ve voleybol kariyerine, 1995´te Eskişehir DSİ Bentspor´da başlayan Darnel, 1998´de Yeşilyurt Spor Kulübü´ne transfer oldu. Yeşilyurt´da dört sene forma giydikten sonra 2002´de Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü´ne transfer olan Neslihan Darnel, Vakıfbank Güneş Sigorta ile iki Türkiye Şampiyonluğu, bir Avrupa Top Teams Kupası kazandı ve 2006´da Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali´nde forma giydikten sonra 2006-2007 sezonunda İspanya´nın Spar Tenerife Marichal Takımı´nda yer aldı ve İspanya Süper Kupası´nı kazandı. Tenerife´deyken hamilelik nedeniyle bir sezon voleybola ara veren Darnel, Tenerife Kulübü´nün kapanmasıyla eski kulübü Vakıfbank Güneş Sigorta´ya döndü. Son iki sezon bu kulüpte voleybola devam eden Darnel, önümüzdeki iki sezon boyunca Eczacıbaşı forması giyecek.

Neslihan Demir Darnel´in bireysel başarıları
2006-2007 Indesit Avrupa Sampiyonlar Ligi “En iyi ikinci servis atan oyuncu”
2006 Dünya Şampiyonası (Japonya) “En skorer oyuncu”
2005-2006 Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali “En skorer oyuncu”
2005-2006 Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi “En iyi servis atan oyuncu”
2004-2005 Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi “En skorer oyuncu” ve “En iyi servis atan oyuncu”
2003-2004 Avrupa Top Teams Kupası Dörtlü Finali “En değerli oyuncu-MVP” ve “En iyi servis atan oyuncu”
2003 Dünya Kupası (Japonya) “En iyi ikinci skorer” ve “En iyi ikinci servis atan oyuncu”

Elif Ağca
2010-2011 sezonu için Eczacıbaşı Spor Kulübü ile iki yıllık sözleşme imzalayan Elif Ağca, Türk voleybolunun yetiştirdiği en önemli pasörler arasında gösteriliyor. Genç ve Yıldız milli takımlarında sayısız kez forma giyen, 1984 Ankara doğumlu ve 186 cm boyundaki Elif Ağca, 170 kez de A Milli Takım´da görev yaptı. Fransa´da bir yıl oynadığı RC Cannes forması ile Fransa Şampiyonluğu ve Fransa Kupası´nı kazanan Elif Ağca, ülkemizde ise Vakıfbank, Karşıyaka, Vakıfbank Güneş Sigorta ve Galatasaray formalarını giydi. Vakıfbank Güneş Sigorta ile iki Türkiye şampiyonluğu, bir kez de Avrupa Top Teams Kupası´nı elde eden başarılı pasör Elif Ağca, 2006´da Japonya´da düzenlenen FIVB Dünya Şampiyonası´nda “En iyi üçüncü pasör” seçildi.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir