Gizemin Yeni Adı : Flash Forwad

Lost’un yapımcısından gizem dolu yeni bir dizi daha, Flash Forwad. ABC yine gizemle dolu bir diziyi bizlere sunuyor (umarım bu diziyi de yayından kaldırmaz). Flash Forwad’ın konusu ise günlerden birgün bütün dünya 2 dakika 17 saniyeliğine bayılırlar ve bayıldıklarında geleceklerini görürler…

ABC güzel dizileri yayınlamakta bayağı ünlüdür. Seçtiği dizilerde genelde gerilim ve gizem üzerine olur. Bunun en güzel örneği Kyle Xy’dır. Ancak böyle kaliteli yayın yapan kanalımızın bir kötü huyu var. Dizileri ilginç nedenlerden dolayı yayından kaldırmaktadır. Yayınladığı dizilerden en çok Kyle Xy’ı sevmiştim. Ancak 3 sezonda kriz gibi bir sebeple diziyi yayından kaldırdılar. Gerçi krizin neden olduğu bile kesin değil, sağolsunlar diziyi yayından kaldırıyorlar ve doğru düzgün bir açıklama da yapmıyorlar.

Neyse gelelim yeni dizimize. Öncelikle FlashForward’ın senaryosu Robert J. Sawyer’ın yazmış olduğu aynı isimli kitaptan uyarlama olduğunu belirteyim. Flash Forwad’ın konusu bütün dünyanın 2 dakika 17 saniyeliğine bayılmaları ve bu bayılma süresince insanlar kendi geleceklerini görmektedirler. Yalnız herkes aynı tarihi yani bundan 6 ay sonrasını görürler. FBI’dan bir grup çalışan; bu olayların tekrar yaşanıp yaşanmayacağını, arkasındaki kişi, kurum ya da her ne varsa onları bulma çabasına girer. Gelecekte gördükleri ip uçlarından harekete geçerek buna kimin ya da kimlerin neden olduğunu araştırmaya başlarlar. Dizinin ilerleyişinde, senaryosunda, çekimlerinde tamamen profesyonelin işi olduğu kanısına varacağınızdan eminim gibiyim. Başarılı gizem kurgusu Lost’u hatırlatmaktadır.

Flash Forwad’da şu ana kadar 10 bölüm yayınlandı. Çekimlere ara verdiler. Yapımcılar dizi çekiminin Mart ayında devam edileceğine dair açıklamalar yaptı. Konu itibariyle kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Genel olarak gizem üzerine konuları olan diziler bütün dikkatleri kendilerine çekmiştir. Bunun en büyük örneğide herkes tarafından bilinen Lost dizisidir. Flash Forwad daha ilk sezonunda ancak böyle devam ederse kim bilir belki Lost’u tahtından indirebilir diye düşünüyorum.

Yapımcı U.S. Network yine çok izlenen ve çok beğenilen bir diziyle harika bir iş başarmışlar. Yayınlandığı günden beri büyük bir hayran kitlesine sahip Flash Forwad, konusu ve oyuncularıyla beraber 2009’un en iyi çıkış yapan dizilerinden biri oldu. Umarım böyle de devam eder. Herhangi bir nedenle yayından kaldırılmaz. Büyük bir merakla Mart ayını bekliyorum. Hala izlememiş olan arkadaşlar için aşağıya fragmanını koyuyorum. Bu tarz dizi sevenlere mutlaka öneriyorum.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir