Çözülsün Artık !

Birkaç gün önce sizlerle bir haberi paylaşmıştım. Sabaha karşı ajanslara düşen bir haberdi. Kpss sorularının 10bin dolara satıldığı yönünde bir iddia. İddia diyorum çünkü ispatlanmadı. Acaba gerçek olmadığı için mi sadece iddia olarak kaldı. Çünkü bakıyorsunuz bir tarafta İsmail Koncuk elinde belge olduğunu soruların servis edildiğini iddia ediyor ve elindeki belgeleri savcılığa verdiğini söylüyor, diğer tarafta ise o iddiayı yok sayan başka bir iddia soruların 10bin dolara satıldığını söylüyor. Acaba hangisi doğru ? Biri mi yoksa ikisi mi ? Yoksa hiçbiri mi?

Açıkçası artık biz öğretmen adaylarının bu konuda sabri kalmadı öyle ya da böyle bu işin neticelenmesini dört gözle bekler olduk. Sınav iptal edilecek mi? Sınav komple mi iptal edilecek yoksa bir kısmı mı iptal edilecek. Atama olacak mı ? Eğer atama yapılacaksa atanabilecek miyiz ? Günlerimiz bu soruları düşünmekle geçiyor. İnsan belirli bir yerden sıyırıyor felsefe yapmaya başlıyor. Atanmak ya da atanamamak işte bütün mesele bu 🙂 İşi bu noktaya kadar getirdik.

Bu olayın artık çözümlenmesi lazım çünkü; biz bi taraftan bekliyoruz onu da geçtim 2 hafta sonra okullar açılacak ve atamalar yapılmadı. Gerçekten çok muallakta olan bir durum. Ben kendi açımdan düşünüyorum büyük ihtimalle benim atamam gerçekleşmeyecek ama yine de insan sonucu bekliyor. Atanamayacağım netleşsin bende oturup çalışmaya başlayayım.

Bir de şunu düşünüyorum. Bu kopyacılar meselesinde inşallah yüksek yapıpta bu olaya karışmayanlar gümbürtüye gitmez. Öyle birşeyde sonuç onlar için çok üzücü olur. Artık ösym’ye güven kalmadı da umarız Yüce Türk Adaleti bu soru ısmarlayanı ve soruları alanları bulur ve cezasını verir. Biraz daha sabır diyorum bu noktada söylenecek birşey kalmıyor…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir