Google İnternet Bağlantısı Satacak!

Google’ın hizmetleri bitmek bilmiyor ve yeni hizmeti İnternet. yetkililer yarım milyon insan için süper hızlı internet bağlantısı sağlamak istediklerini açıkladı. ABD’deki telekomünikasyon şirketlerine darbe gibi düşen bu haber çok tartışılacak… Peki Google bu hizmeti nasıl sunmayı planlıyor ?

ABD’deki büyük internet servis sağlayıcılardan olan AT&T ve Verizon, altyapı kontrolünü tamamen ellerinde bulunduruyorlar. Google, internet uygulamalarını bulunan altyapıya yük bindirmeden çalışabileceğin göstermek nedeniyle test hizmeti sunmaya karar verdi. Google ülke çapında bir ağ kurmayacak ve fiyatları, rekabet ortamı olacak şekilde ayarlayacak. Başlangıç olarak 50 bin ila 500 bin kişiye hizmet verebilecekleri deneme hizmeti sunacağını açıkladı.

Google’ın sunacağı hizmet rakipleri terleteceğe benziyor neden mi çünkü ucuz ve 100 kata kadar daha hızlı olacak. Bu konuda bilgi veren Google yetkilileri, özellikle teknik olarak nelerin mümkün olduğunu sergilemek istiyor.
Örneğin; hd kalitesinde bir video izleyebilmek ve HD kalitedeki filmlerin çok hızlı indirilebileceği bir internet hızı düşündüklerini söylediler. Google 1 Gbps internet hızı düşünüyor.

Şu an test olarak düşünülüyor umarım ileride testten öte gider ve kullanılmaya başlanır…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir