Android’i Bilgisayarınızda Test Edin

android-desktop

Android’in gelecekte bilgisayarlarda işletim sistemi olarak kullanılması haberi kulaktan kulağa yayıldığı günlerde birkaç firma hemen hazırlıklara başlamıştı. Birazdan tanıtacağım site de bunlardan birisidir. Android gelecekte gerçekten işletim sistemi olarak kullanılır mı bilmiyorum ama şimdiden birçok çalışma var. Deneme versiyonlar günden güne artıyor ve geliştiriliyor. Bende merak ederek http://www.android-x86.org/download adrese girip uygun bir versiyon indirdim ve VirtualBox ile test ettim.

Bu adresi incelediğinizde bazı laptop firmalarının netbook modelleri için bile android versiyonlarını görebilirsiniz. Hatta bir arkadaşım Asus NetBook’una kurdu ve başarılı bir şekilde bilgisayarını kullanmakta. Merak edenler için söylüyorum Wifi’sinde sıkıntı yok.

Eğer sizde denemek isterseniz android-x86.org ziyaret edin inceleyin. Uygun bir versiyon bulduğunuzda onu indirip kurabilirsiniz. Ben VirtualBox için uygun olan eeepc.iso versiyonunu indirdim. Yüklerken sıkıntı yaşadım ama sağolsun onu da anlatmışlar burayı inceledim. Kurulum aşamasında ekran aşağıdaki gibidir.

VirtualBoxScreenShot

Kurulumu düzgün ve eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra, internette gezebilir, müzik dinleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir